CE6856-48T6Q-HI 48-Port 10GE RJ45 and 6-Port 40GE QSFP+ Network Switch with 1.44 Tbit/s Switching Capacity
1345 available
- Description
- Specification
- Q&A
- Customer Reviews
| Specification | Details |
|---|---|
| Switching Capacity | 1.44 Tbit/s |
| Forwarding Performance | 1080 mpps |
| Fixed Ports | 48 x 10 GE Base-T, 6 x 40 GE QSFP+ |
| Buffer | 16 MB |
| Reliability | LACP, BFD for BGP, IS-IS, OSPF, static route, and VXLAN |
| O&M Features | Telemetry, Netstream, sFlow, ERSPAN |
| Data Center Features | VXLAN routing and bridging, BGP EVPN, M-LAG, PFC and ECN |
| Maximum Power Consumption | 346 W |
| Power Supply Options | AC: 600 W AC + 240 V DC HVDC: 600 W DC: 1200 W |
| Operating Voltage | AC: 90-290 V HVDC: 240 V (188-288 V), 380 V (188-400 V) DC: -38.4 V to -72 V |
- Stable Supply Chain: Comprehensive supply chain system ensuring reliable quality and competitive pricing
- Competitive Pricing: Most competitive prices with customized configurations and quantity-based discounts
- Secure Payment: Multiple payment options including credit cards, PayPal, and wire transfer
- Fast Delivery: Professional and reliable shipping services
- Industry Experience: Over 14 years of telecommunications industry expertise
| Parameter | Detail |
|---|---|
| Host Interface | PCIe 4.0 x8 |
| Fibre Channel Speed | 32GFC (32 Gb/s), backward compatible with 16G/8G |
| Ports | Dual-port SFP+ |
| Transceiver | SR-Optic (shortwave) |
| Form Factor | Low-profile, standard-height |
| Protocols | FCP, FC-NVMe |
| Throughput | Up to 64 Gb/s aggregate bandwidth |
| Features | NPIV, hardware acceleration, hot-plug, error correction |
Enterprise-grade 32Gbps Fibre Channel HBA for high-performance storage connectivity in virtualized and cloud environments.
-
-
Q:
This machine has transformed our office coffee culture. No more settling for instant coffee—everyone now looks forward to their morning brew. The operation is so simple that even our older team members have no trouble using it. The build quality feels sturdy and long-lasting.
By S***n Wed Oct 25 00:00:00 PDT 2023 -
A:
This is the official product QA response, covering all the questions raised by users regarding product functions, usage scenarios, technical parameters and after-sales support. We have verified and sorted out the answers in detail to ensure accuracy and comprehensiveness for your reference.
By telecom Wed Oct 25 00:00:00 PDT 2023
-
Q:
-
-
Q:
This machine has transformed our office coffee culture. No more settling for instant coffee—everyone now looks forward to their morning brew. The operation is so simple that even our older team members have no trouble using it. The build quality feels sturdy and long-lasting.
By S***n Wed Oct 25 00:00:00 PDT 2023 -
A:
This is the official product QA response, covering all the questions raised by users regarding product functions, usage scenarios, technical parameters and after-sales support. We have verified and sorted out the answers in detail to ensure accuracy and comprehensiveness for your reference.
By telecom Wed Oct 25 00:00:00 PDT 2023
-
Q:
2 customer ratings
0 with images
- 5 ★
- 0%
- 4 ★
- 100%
- 3 ★
- 0%
- 2 ★
- 0%
- 1 ★
- 0%